Jak zrobić bransoletkę z muliny?

Młode dziewczęta zastanawiają się jak samodzielnie zrobić bransoletki z muliny. Chcą w ten sposób być modne i zwrócić swoją uwagę wśród koleżanek. Przede wszystkim trzeba być cierpliwym i znać techniki wyplatania, taka bransoletka to malutkie rękodzieło. Krok pierwszy to zaopatrzenie się w mulinę, najlepiej w kilka kolorów. Można skorzystać z wariantu oszczędnego, gdzie zamiast muliny używa się zwykłej nici krawieckiej. Dzięki wprawie można zrobić bransoletkę z różnymi wzorami, obrazami i napisami.

Odpowiedź na to, jak wykonać bransoletkę jest następująca:

Zaopatrzmy się w różnokolorową mulinę, nożyczki, dodatki krawieckie.
Krok drugi to nie mniej ważna technika wykonywania wzorów, w tym zapoznanie się z wykonywaniem różnych splotów nici. Uczymy się najpierw splatać nici ze sobą.

Zaczynamy od niezłożonych wzorów, może to być wzór jednobarwny. Kiedy zobaczymy jak się robi bransoletki z muliny możemy przejść do zastosowania różnych metod, wzorów i technik. Bransoletki zrobione z wyplecionych ze sobą nici są pracochłonne. Podstawą jest właściwe zaplatanie supełków. Supełki muszą być robione dokładnie jedna metodą oraz w staranny sposób. Dziewczyny, nie ma tu miejsca na błędy, ponieważ efekt końcowy nie będzie satysfakcjonujący. Ważne jest, żeby bransoletkę robić po ustaleniu projektu czyli tego jak ma wyglądać i z jakich kolorów się składać.

Bransoletki z muliny nazywane są czasem bransoletkami przyjaźni. Młode osoby wymieniają się wskazówkami jak je najlepiej wykonać, a także jak ozdobić bransoletkę ciekawym napisem czy wzorem, który przemieni zwykłą biżuterię w osobisty prezent lub upominek.