Tablica sensoryczna dla dzieci

Czym jest tablica sensoryczna?

Tablica sensoryczna, zwana inaczej manipulacyjną lub tablicą aktywności, to doskonała zabawka dla każdego dziecka. Jest ona skonstruowana z odpowiednio przygotowanej drewnianej płyty z przykręconymi różnymi elementami, takimi jak zasuwki, kółka, guziki, suwaki, przełączniki, korbki, kluczyki, dzwonki czy koraliki.

Dla kogo będzie odpowiednia tablica sensoryczna?

 

Tablica manipulacyjna będzie zabawką właściwą dla dzieci już kilkumiesięcznych, i da zajęcie pociechom nawet na kilka lat.

Elementy na tablicy sensorycznej powinny być dostosowane do wieku użytkownika (dla najmłodszych unikamy małych przedmiotów, które dziecko mogłoby połknąć). Zabawa tablicą sensoryczną wszechstronnie rozwija każde dziecko, pozwala poznać zasady działania różnych przedmiotów. Wspomaga ćwiczenie małej motoryki i precyzji ruchów, zachęcając dziecko do naciskania, przesuwania i przekręcania..

Tablicę sensoryczną możemy nabyć w sklepie, lub wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy kilka drewnianych desek i różne, często niepotrzebne już akcesoria, znalezione w domowej szufladzie, by niewielkim kosztem stworzyć doskonałą zabawkę dla dziecka.

Dodaj komentarz