DIETA HISZPAŃSKA

Dieta hiszpańska to dieta oparta na spożywaniu owoców ,warzyw i soków. Dieta przeznaczona jest do stosowania przez maksymalnie dwa tygodnie, pomimo ograniczeniu 1000- 1500 kalorii nie jest ciężką dietą, śmiało można powiedzieć, że przeznaczona jest dla osób zapracowanych, którzy nie mają zbyt dużo czasu na przestrzeganie rygorystycznych programów żywieniowych polegających na liczeniu kalorii czy dodatkowym znacznym wysiłku fizycznym.

Dieta nie wyklucza spożywania słodyczy –oczywiście w małej ilości, nie musimy podczas jej trwania rezygnować z kawy czy herbaty, dopuszczalne jest nawet stosowanie dań gotowych w postaci mrożonek.

Jedyne co powinniśmy ograniczyć to węglowodany i złe tłuszcze oraz alkohol, które powodują odkładanie się nadmiaru tych wartości odżywczych w organizmie przez co przybiera się na wadze.

Dieta hiszpańska jest przyjemną dietą, ma działanie nie tylko odchudzające ,lecz również oczyszczające organizm. Stosowana zgodnie z przeznaczeniem spowodować może utratę wagi do 6 kilogramów w ciągu dwóch tygodni, a efekt jojo nie powinien występować jeśli potraktujemy ją jako przewodnik po zdrowym odżywianiu i po jej zakończeniu nie rzucimy się na ociekające tłuszczem frytki czy chipsy.

Dodaj komentarz