W kasynie online można wybierać spośród  dwóch wersji obsługi stołu – w pełni zautomatyzowanej o skrócie RNG, który oznacza generator liczb losowych bądź Live Dealer, czyli na żywo, obsługiwany przez krupiera. W każdym przypadku warto doskonale znać reguły i mieć opracowaną strategię gry.

Ruletka nazywana królową gier jest nieprzewidywalna. Trafne obstawienie wyników to typowe zdarzenie losowe. Celem jest prawidłowe odgadnięcie, w który przedział wpadnie rzucona kulka. Gracz natomiast obstawia zakład poprzez położenie żetonów w odpowiednim kwadracie, na linii pomiędzy kwadratami bądź w całych rzędach. Co istotne – w ruletce gracze grają przeciwko kasynu, a nie przeciwko sobie. Jedną liczbę mogą więc obstawić wszyscy gracze.

Na stole do uprawiania ruletki znajduje się 37 lub 38 numerów. Zakłady można zmieniać dopóki kulka jest w ruchu, a krupier nie ogłosi zamknięcia zakładów.

Obstawiać można na wiele sposobów. Są dwa główne typy zakładów: wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pierwsze to te, które zawierane są w siatce gry i na jej liniach, drugie – poza nią (czarne/czerwone, parzyste/nieparzyste). Największe wygrane padają w zakładach wewnętrznych. To trafne wytypowanie konkretnej liczby, która wypadnie. Taka sytuacja nazywana jest Straight Up. Zdecydowanie łatwiejsze do trafienia są zakłady zewnętrzne. Każdy z odgadniętych zakładów jest wygrywający.

W sytuacji, gdy gracz obstawia 0 lub kilka liczb, w tym 0 – wyrywa. Gdy to część zakładu zewnętrznego wygrywa połowę kwoty. W każdym inny przypadku wypadnięcie 0 oznacza przegraną gracza i wygrają kasyna.

Kategorie: gry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *